Jaki olej sprawdzi się zimą?

2011-10-04 00:00:00

Do wydłużenia żywotności silników Diesla marka K2 opracowała olej syntetyczny 5W-40 Texar Ultra. Sprawdza się on podczas zmiennych warunków atmosferycznych i podwyższonej eksploatacji silnika.

Dla ochrony silnika - K2 Texar Ultra

Dla ochrony silnika - K2 Texar Ultra

Olej 5W-40 Texar Ultra to w 100% syntetyczny produkt, który opracowano przy wykorzystaniu technologii Nanotech. Nanocząsteczki, po dotarciu do krytycznych punktów silnika, integrują się z metalem, zapewniając maksymalną ochronę w każdych warunkach. Produkt zawiera także związki PAO (PoliAlfaOlefiny), dzięki czemu zapewnia doskonałe właściwości smarne, zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach. Texar Ultra w formule Longlife umożliwia także wydłużenie cyklu pomiędzy poszczególnymi okresami wymiany. Specjalnie wyselekcjonowany pakiet dodatków zapewnia maksymalną ochronę i do 2,5% mniejsze spalanie dla jednostek napędowych z każdym przebiegiem.

Olej K2 Texar 5W-40 Ultra gwarantuje odpowiednie smarowanie i ochronę silnika - lepsze, niż w przypadku olejów semisyntetycznych i mineralnych. Spełnia wymagania najwyższych amerykańskich i europejskich norm jakości takich jak między innymi API SM/CF (American Petroleum Institute - Amerykański Instytut Nafty) oraz ACEA (European Automobile Manufacturer′s Association - Stowarzyszenie Europejskich Producentów Pojazdów) A3/B3/B4 i C3. Ponadto płyn spełnia również wymagania producentów samochodów VW 505.01, 502.00 i 505.00.


Komentarze i opinie

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości