Środki do konserwacji i pielęgnacji opon

2011-10-25 00:00:00

Opony w zimie narażone są na ekstremalne sytuacje – śnieg, lód, roztopy... Aby zachowały dobrą przyczepność na każdym podłożu warto w nie zainwestować.

Żel o dużej lepkości Turtle Wax Platinium Series Tyre Dressing

Żel o dużej lepkości Turtle Wax Platinium Series Tyre Dressing

Pianka do pielęgnacji i konserwacji opon CarPlan Tyre Shine

Pianka do pielęgnacji i konserwacji opon CarPlan Tyre Shine

Zakup dobrych opon to nie wszystko. By zachowały swoją jakość na długo warto okresowo konserwować je specjalistycznymi środkami. Podpowiemy jak to zrobić.

Kosmetyków do pielęgnacji opon jest na rynku bardzo dużo. Warto wiedzieć, że tego rodzaju kosmetyki nie tylko pogłębiają czerń gumy, lecz przede wszystkim chronią opony przed pękaniem. Do nakładania produktów dobrze jest wykorzystać specjalnie dostosowaną do tego gąbkę do opon, ponieważ jej ergonomiczny kształt pozwala na łatwe i szybkie nakładanie kosmetyku zarówno na płaskich jak i wygiętych elementach (np. bok opony). Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim dobra aplikacja produktu. Powinien on być, nie tyle nałożony na powierzchnię opony, co delikatnie w nią wtarty. Zbyt grube nałożenie preparatu na oponę będzie skutkować pozostawieniem na niej tłustej warstwy absorbującej kurz i brud z powierzchni jezdni.

Właściwa aplikacja kluczem do sukcesu

Pomimo bogatej gamy produktów do konserwacji opon sposób ich aplikacji jest podobny. Pierwszym krokiem jest przede wszystkim dokładne umycie i wysuszenie powierzchni, na którą nanosić będziemy kosmetyk, w tym przypadku opony. Następnie:

  • Dokładnie mieszamy preparat poprzez kilkukrotne, mocne wstrząśnięcie butelką,
  • Nakładamy niewielką ilość preparatu na konserwowaną powierzchnię,
  • Przy pomocy gąbki/padu do opon, ewentualnie bawełnianej ściereczki, rozprowadzamy równomiernie produkt kolistymi ruchami, wcierając go w boczną ściankę opony,
  • Pozostawiamy kosmetyk na powierzchni na około 5 minut, aby preparat mógł lepiej się wchłonąć w oponę,
  • Lekko wycieramy nadmiar preparatu czystą gąbką lub ściereczką do polerowania,
  • W przypadku silnych przebarwień bądź mocno wyblakłych powierzchni czynność powtórzyć, do uzyskania pożądanego efektu.

Pamiętajmy! Aby uzyskać lepszy i trwalszy efekt nie należy stosować preparatów bezpośrednio na słońcu lub jeśli powierzchnia opon jest gorąca w dotyku.

Preparatów nabłyszczających nie należy stosować do opon motocyklowych, rowerowych i na bieżniku, oraz w miejscach, gdzie zastosowanie preparatu może spowodować poślizg.

Tak oto uzyskamy efekt czarnej i odpornej na pękanie gumy! Warto wiedzieć, że ponowne użycie kosmetyku konieczne będzie po około dwudziestu myciach samochodu.

Bogactwo produktów

Na rynku możemy znaleźć produkty o różnej konsystencji np. żele, pianki, oliwki. Oto niektóre z nich:

Turtle Wax Platinium Series Tyre Dressing - żel o dużej lepkości. Zawiera sylikony i polimery zmieszane z wysokiej jakości woskami, takimi jak brazylijski wosk Carnauba, co zapewnia oponom naturalny, lśniący połysk.

CarPlan Tyre Shine - pianka do pielęgnacji i konserwacji opon. Skutecznie czyści i zabezpiecza boczne ścianki opon przed pękaniem i szkodliwym działaniem słońca. Nadaje im doskonały wygląd, intensywny, błyszczący, czarny kolor, stwarzając wrażenie mokrej opony.

Diamondbrite Tyre Dressing - oliwka do konserwacji opon, winylu, uszczelek. Bardzo efektywna odżywka do opon, uszczelek oraz zewnętrznych elementów winylowych. Odżywia i konserwuje, nadając zabezpieczonym elementom wodoodporną powłokę, która sprawia, że inne płyny/zabrudzenia natychmiast z nich spływają nie pozostawiając białych osadów i zacieków.

EXTREME NANO-TECH TYRE GEL - nanotechnologiczny preparat do konserwacji i pielęgnacji opon w żelu.

Meguiar's Endurance High Gloss - środek do długotrwałej pielęgnacji i nabłyszczania opon.


Komentarze i opinie

Siła Tornada na dywany i tapicerki

Jak poradzić sobie z plamami na tapicerce?

Na skuteczność specjalistycznych firm czyszczących materiałowe...

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości