Rajd Barbórka będzie pobudzający jak kawa i gorący jak herbata!

2011-12-01 08:53:33

Picanto Race z załogą TVP na Karowej. Zwycięzca KLR 2011 również poprowadzi nową „pucharówkę” Kia.

Picanto Race z załogą TVP

Picanto Race z załogą TVP

Prezentacja nowego Kia Picanto Race

Prezentacja nowego Kia Picanto Race

„Bardzo cieszę się, że dostałem taką szansę i że będę mógł nowym Picanto przejechać słynną Karową”

„Bardzo cieszę się, że dostałem taką szansę i że będę mógł nowym Picanto przejechać słynną Karową”

Emocji nie zabraknie

Odeta Moro-Figurska (Kawa czy herbata?) i Bartłomiej Jakubowski (Teleexpress) poprowadzą najnowszą Kia Picanto przygotowaną do wyścigowych Mistrzostw Polski 2012. Telewizyjna załoga będzie miała możliwość pokonania najsłynniejszego odcinka specjalnego w Polsce – ul. Karowej w centrum Warszawy, podczas pokazowego przejazdu w ramach Kryterium Asów. Swoje pierwsze spotkanie z „Panią Karową” zaliczy także Grzegorz Kubat, zwycięzca tegorocznego konkursu Kia Lotos Race 2011. Po jego prawej stronie w pucharowym Picanto zasiądzie Klaudia Podkalicka, zawodniczka Pucharu Picanto, a także instruktorka, która m.in. szkoliła finalistów projektu KLR 2011.

Dla Odety Moro-Figurskiej będzie to debiut w wyścigowym samochodzie i naturalnie na legendarnej ul. Karowej. Bartłomiej Jakubowski, który poza pracą dziennikarza zajmuje się m.in. pilotowaniem rajdówki Mariusza Nowocienia, z którym wywalczyli tegoroczny Rajdowy Puchar Polski, już miał możliwość poznania tego odcinka specjalnego.

Na razie nasi zawodnicy są po pierwszych testach w nowym Picanto, które wypadły bardzo obiecująco.

„Po pierwsze jestem zaskoczona, jak wielką pracę fizyczną musi wykonywać kierowca wyczynowego samochodu”, mówiła po testach Odeta Moro-Figurska. „To z zewnątrz, dla laika wydaje się proste i łatwe, w końcu tylko jedzie się autem, ale w rzeczywistości trzeba mieć do tego siłę i kondycję. No i oczywiście umiejętności. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli z Bartkiem stworzyć „telewizyjną” załogę i pokazać się na ul. Karowej podczas tegorocznej Barbórki Warszawskiej. Dziękuję wszystkim, którzy dali nam taką możliwość i obiecuję, że postaramy się przejechać całą trasę, dając frajdę kibicom, naszym telewidzom i oczywiście sobie samym, bo to niesamowita przygoda”.

„Teleexpress od lat promuje motorsport”, podkreśla Bartłomiej Jakubowski. „Ostatnio wspiera naszą załogę z Mariuszem Nowocieniem, a na Rajdzie Barbórka „Teleexpress” połączy siły z programem „Kawa czy Herbata?” i pojawi się na ul. Karowej. Pierwsze, wspólnie przejechane kilometry na torze policyjnym w Legionowie zapowiadają emocje, które z pewnością udzielą się kibicom. Tempo powinno być Teleexpressowe, a atmosfera pobudzająca niczym kawa i gorąca jak herbata”.

Przedsmak swojej nowej wyścigówki ma szansę poczuć tegoroczny triumfator konkursu Kia Lotos Race 2011, który wywalczył sobie miejsce w stawce zawodników Mistrzostw Kia Picanto w 2012 r oraz pucharowy samochód.

„Bardzo cieszę się, że dostałem taką szansę i że będę mógł nowym Picanto przejechać słynną Karową”, mówił Grzegorz Kubat. „To z pewnością będzie wielka frajda i mam nadzieję, że kibice na trasie też będą zadowoleni. To w końcu „rajdowa” premiera Picanto Race i chyba niewiele osób miało dotychczas szansę obejrzenia tego samochodu na żywo. Na testach udało mi się troszkę zaprzyjaźnić z tym samochodem, robi bardzo dobre wrażenie i jest łatwy w prowadzeniu. Ale w końcu taki powinien być samochód dla zawodników zaczynających swoją przygodę ze sportem motorowym. Zatem do zobaczenia na Karowej!”.

„Jest mi niezmiernie miło, że będę mogła poprowadzić naszego „ucznia” podczas tego przejazdu”, powiedziała Klaudia Podkalicka. „To zawsze jest ogromna przyjemność, gdy można być częścią takiego wydarzenia jak „Kryterium Asów”. Oczywiście nasz plan nie obejmuje próby bicia rekordu trasy, ale będziemy chcieli ładnie i płynnie ją pokonać, demonstrując kibicom naszą wyścigówkę”.

Debiutuje również...Kia

Prezentacja nowego Kia Picanto Race na ul. Karowej będzie debiutem tego samochodu w tak znaczącym i popularnym święcie sportów motorowych jakim jest Barbórka Warszawska. Auto pojawi się na tej próbie dwukrotnie, a wszelkie informacje dotyczące warunków udziału w przyszłorocznych Wyścigowych Mistrzostwach Polski Kia Picanto będą dostępne podczas całego rajdu Barbórki - na stanowisku serwisowym na Bemowie oraz przy ul. Karowej.

Bieżące informacje będą też wkrótce zamieszczone na stronie www.kialotosrace.pl.

Rekrutacja zawodników Kia

Do lutego 2012 będzie prowadzona rekrutacja zawodników do mistrzostw oraz sprzedaż samochodów. Wszelkie pytania na ten temat należy kierować na adres klr@kia.com.pl.

Kalendarz cyklu przewiduje sześć podwójnych rund w sezonie, z czego dwie odbędą się na torze w Poznaniu, a pozostałe za granicą.

Mistrzostwa najprawdopodobniej otworzy majowy wyścig na torze Eurospeedway Lausitz w Niemczech, gdzie Kia Lotos Race będzie towarzyszyć rywalizacji w serii DTM.

Komentarze i opinie

RMF Caroline Team nawiązał we wrześniu 2011 roku współpracę z Grupą LOTOS S.A

Adam Małysz jeździ z LOTOSEM

RMF Caroline Team nawiązał we wrześniu 2011 roku współpracę...

IZA I ADAM MAŁYSZOWIE ORAZ INNE GWIAZDY W MITSUBISHI PAJERO

Adam Małysz ściga się z ...żoną!

Adam Małysz wraz ze swym pilotem Rafałem Martonem weźmie...

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady