W Kia Lotos Race 2011 w Koszalinie karty rozdawała... pogoda

2011-06-27 22:41:05

Marek Buga, Jacek Kondratowicz i Szymon Rogacewicz to pierwsza trójka finalistów konkursu Kia Lotos Race, jaka została wyłoniona podczas pełnych dramaturgii, półfinałowych wyścigów kartingowych.

Finaliści Kia Lotos Race główną walkę stoczyli z.. pogodą

Finaliści Kia Lotos Race główną walkę stoczyli z.. pogodą

Rywalizacja na torze była wyrównana

Rywalizacja na torze była wyrównana

Udział w zawodach kartingowych sprawił dużo frajdy

Udział w zawodach kartingowych sprawił dużo frajdy

Marek Buga, Jacek Kondratowicz i Szymon Rogacewicz na podium

Marek Buga, Jacek Kondratowicz i Szymon Rogacewicz na podium

Młodzi kandydaci do tytułu mistrza kierownicy stoczyli zacięty, ale czysty bój z konkurentami, swoimi możliwościami i pogodą. To właśnie ten ostatni element odgrywał kluczową rolę podczas półfinałowych rozgrywek na torze Motopark w Koszalinie. Deszcz przeplatany ze słońcem, na zmianę śliski i przyczepny tor stworzyły widowisko i emocje godne najwyższej klasy wyścigów. 39 półfinalistów pojawiło się na koszalińskim, malowniczym obiekcie, by rozegrać między sobą batalię o trzy miejsca w finałowym szkoleniu w ośrodku Tomasza Kuchara Rallyland.

Wszyscy to amatorzy, ale z ogromnym sercem do sportu motorowego, z wielkimi chęciami i nadziejami na spełnienie swych marzeń i ambicji.

Podzieleni na cztery grupy rozpoczęli treningi oraz próby czasowe, po których do wyścigów przedfinałowych miało wystartować 32 zawodników. Aura jednak zdecydowanie zbyt okrutnie potraktowała jedną tylko grupę podczas czasówki, fundując im ulewę i całkowicie mokry tor. Aby zachować równe szanse, w dodatkowym biegu przedfinałowym zarządzonym przez głównego sędziego zawodów Sławomira Stańczyka, z tej grupy wyłoniono jednego uczestnika finałowych zmagań.

Każdy z biegów eliminacyjnych oraz finał dostarczyły maksimum emocji uczestnikom i widzom. Co podkreślali sędziowie mimo że na torze nie rywalizowali zawodowcy, to walka między nimi o awans była bardzo czysta i nie budząca zastrzeżeń.

Dyrektor sportowy Kia Lotos Race, Tomasz Kuchar także był pod ogromnym wrażeniem zapału, woli walki i umiejętności jakie prezentowali uczestnicy pierwszego półfinału.

Popularny kierowca rajdowy, w którego ośrodku będą szkoleni finaliści konkursu przyznał, że dawno nie oglądał tak emocjonujących zawodów.

Wyścig kończący koszalińskie zmagania odbył się już bez pogodowych ingerencji, ale do końca trzymał w napięciu, gwarantując kibicom niezapomniane wrażenia.

Zwyciężył w nim Marek Buga z Żukowa, który do gokarta po raz pierwszy wsiadł tylko dlatego, że chciał sprawdzić się w Kia Lotos Race. Dziewiętnastolatek przyznał, że nie liczył na zwycięstwo: Miałem nadzieję, że uda mi się wejść do grupy walczącej na torze po kwalifikacjach czasowych. Pomogła mi trochę pogoda, ale to tylko potwierdza słowa, które słyszałem od wielu uznanych zawodników, w tym sporcie trzeba mieć szczęście i najwyraźniej teraz mi dopisało. Wyścig był bardzo wyrównany, a stawka wysoka. Rywale potrafili jeździć. Jest super!.

O drugą pozycję do samej mety walczył Jacek Kondratowicz. Dwudziestoczterolatek z Barczewa swój awans do Rallylandu określił jako spełnienie marzeń.

Bardzo chciałem być w półfinale i to mi si udało, ale wejście do finałów przy tak mocnej konkurencji, to niesamowite. Jestem bardzo zadowolony, bo tak naprawdę dzisiaj spełniło się moje marzenie.

Spełniło się ono także zdobywcy trzeciego miejsca, 22-letniemu Szymonowi Rogacewiczowi z Sopotu. Liczę na to, że to dopiero początek i że zaczynam swoją karierę. Swoje sportowe konto mam zupełnie czyste. Mam nadzieję, że jak najwięcej nauczę się podczas pobytu w Rallylandzie. A główna nagroda? Wiadomo, że każdy z nas chce ją wygrać.

Półfinały Kia Lotos Race 2011 zostaną jeszcze rozegrane w pięć kolejnych sobót lipca w Zielonej Górze, Radomiu, Opolu, Lublinie i Warszawie. W sierpniu szczęśliwi finaliści zawitają na dziesięciodniowe szkolenie i rozstrzygnięcie konkursu do szkoły Rallyland. Trafią tam w ręce instruktorów zorganizowanych pod okiem Tomasza Kuchara, którzy zajmą się ich edukacją związaną przede wszystkim z samochodowymi wyścigami, ale nie wyłącznie. W dniach 15-25 sierpnia poznają teorię i praktykę wyścigów samochodowych, sprawdzą swoją kondycję fizyczną, wezmą udział w szkoleniach medialnych, psychologicznych oraz dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zwycięzca imprezy otrzyma m.in. samochód w pełni przygotowany do udziału w wyścigach przyszłorocznego pucharu Kia Picanto.

Organizatorem imprezy jest firma Kia Motors Polska wraz z Lotos Oil a partnerami są Santander Consumer Bank, PZU, Carolli Cart i Arroxx. Wsparcia w kwestiach związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego udziela Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Komentarze i opinie

RMF Caroline Team nawiązał we wrześniu 2011 roku współpracę z Grupą LOTOS S.A

Adam Małysz jeździ z LOTOSEM

RMF Caroline Team nawiązał we wrześniu 2011 roku współpracę...

IZA I ADAM MAŁYSZOWIE ORAZ INNE GWIAZDY W MITSUBISHI PAJERO

Adam Małysz ściga się z ...żoną!

Adam Małysz wraz ze swym pilotem Rafałem Martonem weźmie...

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady