Adam Małysz ściga się z ...żoną!

2011-10-18 09:56:36

Adam Małysz wraz ze swym pilotem Rafałem Martonem weźmie udział w rozpoczynającym się w najbliższy piątek pustynnym rajdzie RMF Morocco Challenge. Załoga będzie ścigać się swoim przygotowywanym na rajd Dakar Mitsubishi Pajero.

IZA I ADAM MAŁYSZOWIE ORAZ INNE GWIAZDY W MITSUBISHI PAJERO

IZA I ADAM MAŁYSZOWIE ORAZ INNE GWIAZDY W MITSUBISHI PAJERO

Sensację wzbudziła wiadomość o pierwszym starcie w terenie żony słynnego skoczka – Izy Małysz. Podobnie, jak kilka innych sław, takich, jak Anna Dereszowska i Piotr Zelt czy członkowie zespołu Blue Cafe, Iza Małysz pokona pustynię za kierownicą Mitsubishi Pajero.

Tegoroczna edycja rajdu RMF Morocco Challenge jest trzecią z kolei możliwością zmierzenia się polskich kierowców off-roadowych z afrykańską pustynią. Przed zawodnikami piaski pustyni, słone jeziora, kamienie i skały oraz wysoka temperatura.

„Trasa rajdu podobnie jak w ubiegłych latach przebiega w bardzo zróżnicowanych warunkach. Z pewnością najbardziej widowiskowe będą przejazdy po piaskach, ale to tylko część atrakcji. Każdy z zawodników musi być przygotowany również na pustynne warunki życia. Noclegi w namiotach, upał w ciągu dnia i zimne noce na pewno będą wyzwaniem.” – powiedział Albert Gryszczuk, organizator rajdu RMF Morocco Challenge. „Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupach sportowych i kategorii VIP. W tym roku startujących w klasie VIP Anię Dereszowską i zespół RMF FM uzupełni zespół BlueCafe i niespodzianka tegorocznej edycji rajdu Iza Małysz. Panie w klasie VIP pojadą Mitsubishi Pajero, ale tylko z nazwy podobnymi do samochodu Adama Małysza.” – dodał Albert Gryszczuk.

Mitsubishi Pajero to najbardziej utytułowany samochód w historii rajdu Dakar – zwyciężył w nim 12-krotnie w tym 7 razy rok po roku. 3 Mitsubishi Pajero przygotowane i użyczone do rajdu przez Polski oddział Mitsubishi Motors to seryjne samochody w limitowanej wersji Mont Blanc. Do napędu auta służy turbodoładowany silnik Diesla o pojemności 3.2 litra i mocy 200 KM, współpracujący z 5-biegową automatyczną przekładnią z systemem napędu na 4 koła Super Select 4WD z możliwością blokady tylnego mechanizmu różnicowego. Seria Mont Blanc została dodatkowo wyposażona między innymi w multimedialną stację Alpine z nawigacją i reflektory ksenonowe.

„Mitsubishi ma wielkie osiągnięcia i długą tradycję startów w rajdach terenowych, dlatego postanowiliśmy wesprzeć uczestników RMF Morocco Challenge przekazując do ich dyspozycji 3 Mitsubishi Pajero. Mamy nadzieję, że te pojazdy - znane z doskonałych własności terenowych -ułatwią zbieranie pierwszych offroadowych doświadczeń Pani Izie Małysz oraz członkom zespołu Blue Cafe i będą dzielnie służyć innym gwiazdom, takim, jak Anna Dereszowska czy Piotr Zelt.„ – powiedział Arkadiusz Tomala, dyrektor zarządzający polską centralą Mitsubishi Motors.

W zawodach startuje 50 załóg w kilku klasach. Na odcinkach specjalnych zobaczymy motocykle, quady, fabryczne i specjalnie przygotowane do rajdów samochody terenowe oraz ciężarówki serwisowe. Łącznie na trasie rajdu pojawi się około 150 uczestników, osób z pomocy technicznej i obsługi rajdu.

„Równocześnie z rajdem RMF Morocco Challenge, na tej samej trasie, wystartuje Narodowy Trening na Pustyni. W ramach przygotowań do rajdu Dakar pojadą między innymi Adam Małysz z Rafałem Martonem w dakarowym Pajero oraz Łukasz Łaskawiec i Maciej Albinowski na quadach. Wszystkie załogi startujące w rajdzie będą mogły rywalizować z trenującymi.” – uzupełnił Albert Gryszczuk.

Trasa rajdu RMF Morocco Challenge liczy łącznie ponad 2,5 tys. kilometrów. Kierowcy przez 7 dni zmagali się będą ze skałami, piaskiem i pyłem fesz-fesz, wyschniętymi słonymi jeziorami oraz najwyższą wydmą w okolicach Merzougi. Punktem startowym i końcowym jest port w Nadorze, skąd załogi ruszają wprost z promu do pierwszego odcinka i skąd wyruszą w drogę powrotną do Polski. Pierwszy pustynny nocleg przewidziano w okolicach miejscowości Tandera. Kolejne to Merzouga i Zagora. Meta rajdu znajduje się na terenie starego fortu w okolicach miejscowości Missour (ponad 250 km na południowy-wschód od Fezu).

Rajd w Maroku będzie równocześnie okazją do przeprowadzenia, w realnych warunkach, wszechstronnych testów aplikacji, która jest przygotowywana do relacjonowania startu zawodników RMF Caroline Team w rajdzie Dakar. Testy poprowadzi partner zespołu - firma Finder S.A. Dzięki nowej aplikacji kibice będą mogli obserwować walkę na trasie Dakaru w niespotykanym do tej pory zakresie. Relacje, opisy, wypowiedzi zawodników, fotografie i materiały video z trasy rajdu znajdą się w serwisie internetowym. Będą też dostępne na urządzeniach mobilnych – smartfonach (np. iPhone i inne z systemem Android) i tabletach (np. iPad, Samsung Galaxy Tab). Przebieg zmagań będzie widoczny na mapie odzwierciedlającej dane z platformy lokalizacyjnej Finder Online. „Zobaczymy, gdzie nasze załogi się aktualnie znajdują i dowiemy się z jaką prędkością pokonują bezdroża. W ten sposób chcemy ułatwić polskim kibicom możliwie najpełniejsze uczestnictwo w tak trudnej do relacjonowania imprezie sportowej, jak rajd Dakar.” – powiedział Piotr Jakubowski, prezes Finder S.A. W czasie RMF Morocco Challenge platforma Finder Online (z modułami GSM w samochodach) służyła będzie zapewnieniu bezpieczeństwa zawodnikom i będzie bazą rajdowego „assistance” serwisowego i alarmowego.

Komentarze i opinie

RMF Caroline Team nawiązał we wrześniu 2011 roku współpracę z Grupą LOTOS S.A

Adam Małysz jeździ z LOTOSEM

RMF Caroline Team nawiązał we wrześniu 2011 roku współpracę...

Volkswagen Scirocco R-Cup na Brands Hatch

Brands Hatch - najkrótszy i najszybszy tor w Scirocco R-Cup

Powrót legend Formuły 1, liczne sławne osobistości...

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady