Audi przed Mercedesem, BMW i Lexusem

2011-11-30 10:07:59

Audi zwyciężyło ADAC Auto MarxX 2011. Marka umocniła się w dziedzinach: pozycja na rynku, zadowolenie klientów i środowisko.

Audi zajęło pierwsze miejsce w badaniu indeksu marek „ADAC Auto MarxX”

Audi zajęło pierwsze miejsce w badaniu indeksu marek „ADAC Auto MarxX”

Ingolstadt/ Monachium, 24 listopada 2011 – Audi zwyciężyło w renomowanym badaniu indeksu marek ADAC „Auto MarxX 2011” wyprzedzając swoich konkurentów – Mercedesa, BMW i Leksusa. Indeks jest wyznacznikiem siły marek motoryzacyjnych i jest badany od 10 lat.

Audi zajęło pierwsze miejsce w badaniu indeksu marek „ADAC Auto MarxX”, którego wyniki ogłaszane są co pół roku. Marka z czterema pierścieniami raz jeszcze umocniła swoją pozycję w dziedzinach „siła rynku”, „zadowolenie klientów”, „środowisko”. Również w kategorii „jakość samochodów” Audi umocniło się na pozycji lidera.

Na wartość indeksu składa się sześć elementów. Oprócz wskazanych wcześniej istotne są „ wizerunek marki” i „siła produktu”. Ważnym elementem opracowania są zagadnienia związane z szeroko pojętą jakością samochodów. W tej kategorii ujęte są m.in. rankingi niezawodności TUV, DEKRA oraz ADAC.

Wyniki ADAC Auto MarxX ogłaszane są od dziesięciu lat co pół roku. Od początku badań Audi znalazło się na miejscu pierwszym po raz ósmy, a siedemnaście razy zostało skwalifikowane w pierwszej trójce.


Komentarze i opinie

Alfa Romeo podbija rynek

Alfa Romeo podbija rynek

Alfa Romeo na wysokich obrotach! Kultowa marka w ciągu pięciu pierwszych...

„Ważny krok milowy w naszej strategii rozwoju w Chinach”

Audi made in China

Nowa fabryka w Chinach będzie produkować Audi A3 od 2013 roku...

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady