Audi: największy wzrost sprzedaży w historii

Audi pobija rekord!

Rekordowy rok 2011 – 1 302 650 sprzedanych samochodów, wzrost o 19,2 % Członek Zarządu ds. Sprzedaży Schwarzenbauer: „Rok 2011 był lepszy, niż się spodziewaliśmy, przede wszystkim w Europie i USA” Wzmocnienie wiodącej pozycji w klasie Premium w Chinach i Europie

Technika i technologia - Ciekawostki z branży motoryzacyjnej

Blue&MeTM = inteligentny system

Grupa Fiat dostarczyła do Klienta 2-milionowy samochód wyposażony w system Blue&MeTM

Grupa Fiat dostarczyła do Klienta 2-milionowy samochód wyposażony w system Blue&MeTM

Audi testuje A8 z technologią LTE

Audi testuje A8

Najnowsza technologia telefonii komórkowej oznacza nowe możliwości dla mobilnych systemów informacji. Audi connect & LTE zmieniają samochód w pełnowartościowe Centrum komunikacji.

Nowy silniki = nowe możliwości

Nowy trzycylindrowy silnik benzynowy

Philippe Varin, prezes grupy PSA Peugeot Citroën, oraz Christian Galliard de Lavernée, prefekt Lotaryngii, dokonali uroczystego otwarcia nowej linii montażowej w zakładach Trémery, w Mozela, wschodnim departamencie Francji. Na linii tej składana będzie nowa rodzina trzycylindrowych silników benzynowych.

Volkswagen odłącza cylindry!

Wykres przedstawia wartości zużycia paliwa

Na początku 2012 roku najnowsza technologia Volkswagena – odłączanie cylindrów – zadebiutuje w nowym silniku 1.4 TSI. Będzie to kolejny krok w kierunku zmniejszenia zużycia paliwa przez samochody marki Volkswagen.

Technologia hybrydowa zbiera nagrody!

Nagrody „Goldenes Lenkrad” należą do najbardziej prestiżowych

Nagrody „Goldenes Lenkrad” należą do najbardziej prestiżowych na europejskim rynku motoryzacyjnym. Podczas uroczystej gali rozdania nagród „Goldenes Lenkrad” (Złota Kierownica), która odbyła się 9 listopada w Berlinie, koncern PSA Peugeot Citroën odebrał wyróżnienie w dziedzinie ekologii za swoją pionierską technologię hybrydową HYbrid4 stworzoną w oparciu o jednostkę wysokoprężną.

Nowa moc w silnikach Alfy

Alfa Romeo wśród najlepszych producentów

Przeznaczony dla samochodów Alfa Romeo nowy, turbodoładowany silnik benzynowy z systemem bezpośredniego wtrysku paliwa powstanie we Włoszech, a rozpoczęcie jego produkcji w zakładzie Fabbrica Motori Automobilistici (FMA) Pratola Serra planowane jest z początkiem 2013 roku.

Kia produkuje silniki... na Słowacji!

Nowy zakład produkcji jednostek napędowych Kia

Nowy zakład produkcji jednostek napędowych w słowackiej fabryce Kia.

Projekt przyszłości - system bezprzewodowego ładowania

Nowy system bezprzewodowego ładowania aut elektrycznych

Firmy WiTricity, IHI oraz Mitsubishi Motors (MMC) zdecydowały się połączyć siły w pracach nad stworzeniem łatwego do wdrożenia systemu bezprzewodowego ładowania samochodów elektrycznych (EV). Będzie on kompatybilny z publicznymi sieciami elektrycznymi i znacznie uprości życie użytkownikom takich pojazdów.

Cała prawda o... Tuskobusie

Tuskobus na jastrzębskich drogach (fot. jastrzebieonline.pl)

Premier Donald Tusk przemierza nasz piękny kraj spotykając się z wyborcami, słuchając ich zażaleń, rad a nawet czasami pochwał i podziękowań. A czym podróżuje szef rządu? Kim jest najwierniejszy przyjaciel Donalda? Przyjrzeliśmy mu się dokładnie...

PROTON oraz Mitsubishi Motors = współpraca dla jakości!

Mitsubishi Motors Corporation (MMC)

Firmy PROTON Holdings Berhad (PROTON) oraz Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiły, iż prowadzą poważne rozmowy na temat strategicznej współpracy, mającej na celu wzmocnienie konkurencyjności obu firm na globalnych rynkach.

Zjednoczenie na rzecz energii

Nowy japoński system zarządzania energią

Firma Mitsubishi Motors Corporation oraz dziewięć innych wiodących japońskich firm działających w różnych sektorach utworzyło grupę HEMS (Home Energy Management System – domowy system zarządzania energią), aby stworzyć środowisko pracy dla urządzeń, które miałoby funkcjonować w domach inteligentnych w Japonii do 2014 roku

Kia otrzymała certyfikat ISO 14040

Trzy ekologiczne certyfikaty TÜV Nord dla Kia

Status ISO 14040 (LCA) dla nowych modeli Kia Picanto, Kia Rio i Kia Optima Niska szkodliwość dla środowiska przez cały okres „życia” produktu

Nowy rekord pojazdów elektrycznych

220 kilometrów bez ładowania – węgierski rekord MITSUBISHI I-MIEV

Pracownicy węgierskiego internetowego magazynu motoryzacyjnego Auto Pult ustanowili nowy rekord, bez ładowania pokonując za kierownicą Mitsubishi i-MiEV 219,5 km po drogach publicznych w normalnych warunkach jazdy.

Pojazdy elektryczne - naszą przyszłością?

Nadchodzi Era Elektrycznej Mobilności

Największy program pilotażowy pojazdów elektrycznych przeprowadzony w rzeczywistych warunkach – podsumowanie wyników z całego roku

Volkswagen zwiększa zdolność produkcyjną Tiguana

Volkswagen Tiguan

W fabryce Volkswagena w Wolfsburgu trwa przebudowa hali, w której produkuje się karoserię Tiguana. Obecnie wytwarza się dziennie 700 nadwozi tego popularnego modelu. Do jesieni dzienna zdolność produkcyjna powinna zwiększyć się do 1000 sztuk.

Najnowszy Ranking niezawodności ADAC za 2010 rok

Fiat 500

Trzy modele Fiata otrzymały rekomendację niemieckiego Automobilklubu w najnowszym raporcie niezawodności ADAC 2010. To już kolejny niezależny ranking potwierdzający wysoką jakość samochodów oferowanych przez włoską markę.

Targi Techniki Motoryzacyjnej szansą na wyposażenie warsztatu

Targi Techniki Motoryzacyjnej

Przegląd wielu ofert to tylko jedno z wyzwań, któremu należy sprostać przed podjęciem decyzji o wyposażeniu czy doposażeniu warsztatu samochodowego. Dzięki poznańskim Targom Techniki Motoryzacyjnej, które odbędą się w dniach 12-15 maja, można z łatwością zapoznać się z pełną ofertą sektora przemysłu motoryzacyjnego.

Volkswagen wyprodukował 3,5 miliona przekładni DSG

Dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów DSG Volkswagena

Fabryka Volkswagena w Kassel wyprodukowała dotychczas 3,4 miliona automatycznych, dwusprzęgłowych skrzyń biegów, które montowane są w samochodach marek Audi, Seat, Skoda oraz w autach osobowych i dostawczych Volkswagena.

Nowa generacja Kia Picanto

Kia Picanto - nowa generacja

Kia Motors Corporation opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcia nowej generacji samochodu miejskiego Picanto.

wszystkie ciekawostki

Najnowsze opinie o samochodach

Opel Corsa

Nowy Opel Corsa, całkiem przyjemny środek, niezłe osiągi do tego mało pali - idealne na zakorkowane miasto. Jestem zadowolona

Opel Corsa - wszystkie opinie

Renault Thalia

Szkoda gadać. Tandetą jedzie w środku. Ja nie mam ale kumpel ma więc wiem co mówię. Nigdy bym go nie kupił choć jest tani.

Renault Thalia - wszystkie opinie

Volkswagen Golf

Posiadam starą "dwójkę" - autko ma już kilkanaście lat a mimo tego wciąż niezawodne.

Volkswagen Golf - wszystkie opinie

Volkswagen Passat

Super autko. Posiadam wersję kombi model B5 i jestem bardzo zadowolony. Bagażnik bardzo pojemny, jako auto rodzinne sprawdza się doskonale.

Volkswagen Passat - wszystkie opinie

Citroen C1

treść, treść o aucie Citrone C1, moja opinia, silnik skrzynia biegów

Citroen C1 - wszystkie opinie

Najpopularniejsze modele aut