Technologia hybrydowa zbiera nagrody!

2011-11-22 00:00:00

Nagrody „Goldenes Lenkrad” należą do najbardziej prestiżowych na europejskim rynku motoryzacyjnym. Podczas uroczystej gali rozdania nagród „Goldenes Lenkrad” (Złota Kierownica), która odbyła się 9 listopada w Berlinie, koncern PSA Peugeot Citroën odebrał wyróżnienie w dziedzinie ekologii za swoją pionierską technologię hybrydową HYbrid4 stworzoną w oparciu o jednostkę wysokoprężną.

Nagrody „Goldenes Lenkrad” należą do najbardziej prestiżowych

Nagrody „Goldenes Lenkrad” należą do najbardziej prestiżowych

Koncern PSA Peugeot Citroën odebrał wyróżnienie w dziedzinie ekologii

Koncern PSA Peugeot Citroën odebrał wyróżnienie w dziedzinie ekologii

Uroczysta gala „Goldenes Lenkrad” odbyła się 9 listopada

Uroczysta gala „Goldenes Lenkrad” odbyła się 9 listopada

W Polsce tę prestiżową nagrodę z rąk redaktora naczelnego tygodnika „Auto Świat” odebrał Prezes Peugeot Polska, Guillaume Ducrest.

Wysokoprężna technologia HYbrid4 została wybrana z listy 16 pojazdów, koncepcji i projektów technologicznych, które w tym roku wyróżniły się jako rozwiązania służące ograniczeniu negatywnego wpływu motoryzacji na środowisko naturalne. W skład jury weszli czytelnicy Auto Bild oraz Bild am Sonntag, a także zespół uznanych ekspertów z 15 krajów.

Nagroda ta to prestiżowe wyróżnienie dla modelu Peugeot 3008 HYbrid4, czyli pierwszego w świecie pojazdu z hybrydowym napędem wysokoprężnym, oraz Citroëna DS5 HYbrid4 Airdream. Oba modele zadebiutują na rynku w pierwszym kwartale 2012 roku.

Podczas wieczornej gali 9 listopada nagrodę odebrał Jean-Marc Gales, prezes marek Peugeot i Citroën. „Jesteśmy niezwykle dumni, że po zeszłorocznym sukcesie elektrycznego modelu Peugeot iOn, drugi raz z rzędu otrzymujemy tę prestiżową nagrodę. Tegoroczny triumf w kategorii ekologicznej potwierdza wieloletnią, czołową pozycję koncernu PSA Peugeot Citroën jako pioniera w dziedzinie rozwiązań technologicznych ograniczających poziom emisji substancji szkodliwych. Wierzę, że układ napędowy HYbrid4 wkrótce stanie się wzorcem dla całego przemysłu motoryzacyjnego, podobnie jak silniki HDi, filtr cząstek stałych oraz technologia e-HDi Stop&Start, która na rynku pojawiła się w ubiegłym roku”.

Technologia HYbrid4

Łącząc ekologiczne osiągi spalinowej jednostki wysokoprężnej z zaletami silnika elektrycznego, układ napędowy HYbrid4 koncernu PSA Peugeot Citroën gwarantuje znakomitą wydajność paliwową oraz niski poziom emisji. W porównaniu z konwencjonalnymi, wysokoprężnymi układami napędowymi pozwala o 30% obniżyć zużycie paliwa, emitując przy tym poniżej 100 g na kilometr.

200 KM, 3,8 l paliwa na 100 kilometrów oraz 99 g CO2 na kilometr Zarówno w Peugeot 3008 HYbrid4, jak i w Citroënie DS5 HYbrid4 Airdream, przednią oś napędza 163-konna jednostka wysokoprężna (120 kW), wyposażona w filtr cząstek stałych, a tylną - silnik elektryczny o mocy 27 kW (37 KM). Dzięki temu oba modele mogą korzystać z dobrodziejstw napędu na cztery koła.


Komentarze i opinie

Alfa Romeo podbija rynek

Alfa Romeo podbija rynek

Alfa Romeo na wysokich obrotach! Kultowa marka w ciągu pięciu pierwszych...

Audi: największy wzrost sprzedaży w historii

Audi pobija rekord!

Rekordowy rok 2011 – 1 302 650 sprzedanych samochodów, wzrost o 19,2...

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady