Nowy silniki = nowe możliwości

2011-12-07 09:22:54

Philippe Varin, prezes grupy PSA Peugeot Citroën, oraz Christian Galliard de Lavernée, prefekt Lotaryngii, dokonali uroczystego otwarcia nowej linii montażowej w zakładach Trémery, w Mozela, wschodnim departamencie Francji. Na linii tej składana będzie nowa rodzina trzycylindrowych silników benzynowych.

Nowy trzycylindrowy silnik benzynowy

Nowy trzycylindrowy silnik benzynowy

Koncern PSA Peugeot Citroën uruchamia nową linię montażową

Koncern PSA Peugeot Citroën uruchamia nową linię montażową

Koncern PSA Peugeot Citroën postanowił gruntownie odmienić ofertę swoich małych jednostek napędowych, co stanowi element kampanii o znaczeniu porównywalnym z projektem wysokoprężnych silników HDi. Nowa rodzina trzycylindrowych jednostek ma być bardziej wydajna i przyjazna środowisku (dzięki niewielkim rozmiarom), przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej mocy i momentu obrotowego.

Nowa rodzina jednostek trzycylindrowych oferować będzie moc od 68 do 82 KM, a w porównaniu z obecnie dostępnymi jednostkami czterocylindrowymi nowe silniki będą bardziej kompaktowe, dzięki czemu pozwolą obniżyć spalanie i emisję substancji szkodliwych o nawet 25%. Kierowca wyraźnie odczuje różnicę, bowiem samochody mają spalać o około 1,5 litra paliwa mniej na 100 kilometrów i to bez konieczności zmiany dotychczasowego stylu jazdy. Nowe jednostki montowane będą w modelu 208, który zadebiutuje w pierwszym kwartale 2012 roku (104 g/km CO2 dla wersji z silnikiem 1,2 l VTI 82KM oraz 99 g/km w wersji z silnikiem 1,0 l VTi 68KM).

Od chwili rozpoczęcia prac w 2008 roku, koncern zainwestował 717 milionów euro, z czego 460 milionów w prace rozwojowo-badawcze. W projekt zaangażowanych zostało 1 200 inżynierów i techników, którzy zgłosili aż 52 patenty. Nakłady inwestycyjne we wschodniej Francji wyniosły 257 milionów euro (głównie w zakładach Trémery).W fazie początkowej, czyli od września 2011 roku, nowy silnik o oznaczeniu EB będzie montowany w Trémery. Roczna produkcja przewidywana jest na poziomie 640 000 sztuk, co wymaga stworzenia 500 nowych miejsc pracy. Uruchomione w 1979 roku zakłady Trémery należą do światowej czołówki w dziedzinie produkcji silników wysokoprężnych. Całkowita produkcja wynosi 35 milionów sztuk silników, a zatrudnienie wynosi obecnie 3 720 osób.

W drugiej fazie realizacji zaprojektowane we Francji nowe silniki wytwarzane będą w Ameryce Łacińskiej i Chinach. Pozwoli to lepiej zaspokoić potrzeby tamtejszych lokalnych rynków i będzie kluczowym krokiem firmy w procesie jej globalnej ekspansji.

Nowy trzycylindrowy silnik benzynowy wykorzystuje najnowocześniejsze technologie ekologiczne i ma pomóc koncernowi PSA Peugeot Citroën umocnić się na pozycji lidera w segmencie pojazdów niskoemisyjnych.


Komentarze i opinie

Uma Thurman i Alfa Romeo Giulietta – nowa odsłona reklamy promującej kredyt 5 lat 0%.

Alfa Romeo w pięknej odsłonie

Fani pięknych kobiet i pięknych samochodów ponownie mają „swoje 5...

„Ważny krok milowy w naszej strategii rozwoju w Chinach”

Audi made in China

Nowa fabryka w Chinach będzie produkować Audi A3 od 2013 roku...

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady