Blue&MeTM = inteligentny system

2012-01-04 00:00:00

Grupa Fiat dostarczyła do Klienta 2-milionowy samochód wyposażony w system Blue&MeTM

Grupa Fiat dostarczyła do Klienta 2-milionowy samochód wyposażony w system Blue&MeTM

Grupa Fiat dostarczyła do Klienta 2-milionowy samochód wyposażony w system Blue&MeTM

W poniedziałek 19 grudnia 2011 r. w Turynie w salonie Mirafiori Motor Village, został wydany Klientowi dwumilionowy egzemplarz samochodu wyposażonego w system Blue&Me - cenione urządzenie tele-infomatyczne, które jest owocem współpracy Fiat Group Automobiles i Microsoft. Szczęśliwą posiadaczką jubileuszowej „pięćsetki” została Pani Arianna Binell, a w prezencie otrzymała dodatkowo najnowszą wersję urządzenia: ”Blue&Me TomTom2 LIVE”.

Zdobywca prestiżowych nagród na arenie międzynarodowej, System Blue&MeTM składa się z systemu głośnomówiącego z interfejsem Bluetooth®, zaawansowanego systemu rozpoznawania głosowego, portów USB i AUX-IN, odtwarzacza MP3 i czytnika SMS. Bazując na oprogramowaniu Windows Mobile for Automotive, urządzenie oparto na systemie, dostosowanym do dzisiejszych oczekiwań, z możliwością ciągłej aktualizacji, elastycznością i modułowością elementów. Fiat Auto i Microsoft przy wsparciu ze strony Magneti Marelli oferują platformę dostosowaną do większości telefonów komórkowych i innych urządzeń osobistych, dając możliwość śledzenia ciągłych nowości na rynku i utrzymywania wyjątkowej integracji z samochodem. Wszystko to w przystępnej cenie, z zachowaniem bezpieczeństwa i zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Blue&Me, to innowacyjny moduł elektroniczny, pozwalający na zarejestrowanie w jednym samochodzie nawet do 5 telefonów komórkowych wyposażonych w funkcję Bluetooth®. Interakcja odbywa się dzięki mikrofonowi zamontowanemu w podsufitce, przyciskom sterowania w kole kierownicy algorytmowi rozpoznającemu polecenia wydawane głosem i informacjom na wyświetlaczu zestawu wskaźników.

Ponadto Blue&MeTM gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i łatwość użycia. Polecenia głosowe i ich kompletna integracja z przyciskami umieszczonymi w kole kierownicy i z informacjami na wyświetlaczu w zestawie wskaźników pozwalają użytkownikowi na korzystanie z telefonu komórkowego Bluetooth®, nawet wtedy, gdy telefon znajduje się w kieszeni marynarki, czy też w torbie, bez odrywania rąk od kierownicy. Zaawansowany system rozpoznawania głosowego umożliwia interaktywne funkcjonowanie, ponieważ nie jest wymagana żadna faza wstępnego dostosowania głosu, umożliwia również odtwarzanie głosowe nadchodzących SMS-ów.

Podłączając urządzenie cyfrowe do portu USB lub AUX-IN, umieszczonego w konsoli środkowej, możliwe jest słuchanie godzinami muzyki cyfrowej zapisanej w formacie MP3, WMA, AAC i WAV nagranej na czytnikach audio czy nośnikach pamięci USB. Informacje dotyczące odtwarzanych piosenek wyświetlane są na wyświetlaczu na zestawie wskaźników.

Aby móc komfortowo prowadzić auto w ruchu miejskim, na życzenie dostępny jest system ”Blue&Me TomTom2 LIVE”, który łączy w sobie zalety systemu telematycznego zintegrowanego z samochodem, z zaletami przenośnej nawigacji najnowszej generacji.

Oprócz zapewnienia możliwości obsługi telefonu komórkowego oraz odtwarzacza multimedialnego w sposób absolutnie bezpieczny, bez konieczności odrywania rąk od kierownicy, system ”Blue&Me TomTom2 LIVE” oferuje unikalne możliwości obsługi systemu nawigacji GPS, wyposażonego w funkcję najbardziej dokładnych, aktualizowanych w czasie rzeczywistym informacji o ruchu drogowym oraz funkcję analizy w czasie rzeczywistym i informacji zwrotnej na temat stylu jazdy kierowcy.

Miejsce na zainstalowanie urządzenia ”Blue&Me TomTom2 LIVE znajduje się na środku tablicy przyrządów i umożliwia zainstalowanie go w sposób całkowicie bezpieczny i zgodny z przepisami, z możliwością zasilania go bez konieczności prowadzenia jakichkolwiek zewnętrznych kabli.

Ponadto wykorzystując dwustronną komunikację poprzez interfejs Bluetooth®, dzięki urządzeniu Blue&Me - informacje związane z obsługą telefonu komórkowego, odtwarzacza multimedialnego i samochodu będą widoczne dla kierowcy i pasażera i będzie można nimi zarządzać z ekranu dotykowego systemu nawigacji.

”Blue&Me TomTom2 LIVE” zajmuje czołowe miejsce pośród najnowszych urządzeń przenośnej nawigacji dostępnych na rynku, system zawiera m.in.:

  • wyświetlacz HD o przekątnej 4,3 cala z panelem dotykowym HMI typu iPhone;
  • szczegółowe mapy: 45 krajów europejskich;
  • system IQ Routes: wybór optymalnej trasy dzięki analizie statystycznej warunków ruchu drogowego zebranych z ostatnich 24 godzin dla każdego dnia roku.
  • TomTom HD Traffic: szczegółowe informacje dotyczące ruchu drogowego, korków, utrudnień na drodze, trwających robót drogowych, które są aktualizowane co 2 minuty w trakcie podróży.

System ”Blue&Me TomTom2 LIVE” jest w stanie gromadzić dane dotyczące pojazdu, pobierane z systemów samochodu, a w związku z tym podawać w czasie rzeczywistym informacje dotyczące eksploatacji samochodu i podłączonych urządzeń: funkcji komputera pokładowego Trip computer, punktów docelowych specjalnie dostosowanych przez Fiata do indywidualnych potrzeb odbiorcy, wyświetlanie książki telefonicznej telefonu komórkowego, wyświetlacza multimedialnego oraz parametrów eco:Drive.

Wszędzie tam, gdzie dostępna jest usługa LIVE instalowana w systemach nawigacji TomTom najnowszej generacji, system ”Blue&Me TomTom2” również świadczy tę usługę, prezentując w czasie rzeczywistym m.in. informacje o:

  • rozmieszczenie radarów: rozmieszczenie radarów przenośnych, włącznie z relacjami innych kierowców, radarów stacjonarnych oraz zdalnych kamer Tutor na całej trasie. Pomaga kierowcy podróżować bezpiecznie, bez niepotrzebnego stresu i wydawania pieniędzy na mandaty;
  • Google: punkty docelowe aktualizowane dzięki wyszukiwarce Google Local Search: umożliwiają wyszukanie różnych obiektów: od restauracji po kwiaciarnie. Poprzez wpisanie dowolnego słowa kluczowego można znaleźć dany punkt, a urządzenie wyświetli sugerowaną trasę dojazdu;
  • Pogoda: aktualna pogoda i prognoza na kolejne pięć dni, umożliwiająca zaplanowanie podróży w oparciu o najnowsze prognozy;
  • TomTom HD Traffic: szczegółowe informacje o ruchu drogowym, korkach, blokadach dróg i robotach drogowych, aktualizowane co 2 minuty z sugerowanymi trasami alternatywnymi. Informacje o ruchu drogowym są gromadzone przy wykorzystaniu informacji pochodzących od będących w ruchu aut z nawigacją TomTom i po obróbce w centralce systemu TomTom;
  • Koszt: Urządzenie ”Blue&Me TomTom2 LIVE” jest instalowane z roczną bezpłatną usługą Live i można podróżować po całej Europie bez dodatkowych kosztów związanych z roamingiem
  • Począwszy od drugiego roku eksploatacji, usługę tę można zakupić poprzez aplikację firmy TomTom, z którego można także otrzymywać gratis aktualizacje oprogramowania i kupować nowe mapy.

”Blue&Me TomTom2” jest dostępny w dwóch wersjach (LIVE i NON-LIVE): w zależności od dostępności usługi, w kraju w którym jest zakupiony. Klient ma możliwość zakupu urządzenia tylko za pośrednictwem Dealerów Fiata w swoim kraju zamieszkania.

W porównaniu z ofertą akcesoriów dostępną w dużych sieciach handlowych, rozwiązanie ”Blue&Me TomTom2 LIVE” proponowane przez Fiata ma dużą zaletę dla Klienta dzięki jego pełnej integracji z systemem głośnomówiącym i elektroniką samochodu.

Istnieje także możliwość aktualizacji ”Blue&Me TomTom2” podłączając go do PC za pomocą kabla USB i odwiedzając sekcję My TomTom na stronie internetowej www.tomtom.com. Więcej informacji na temat tego produktu znajduje się na stronie internetowej www.blueandme.net.


Komentarze i opinie

Uma Thurman i Alfa Romeo Giulietta – nowa odsłona reklamy promującej kredyt 5 lat 0%.

Alfa Romeo w pięknej odsłonie

Fani pięknych kobiet i pięknych samochodów ponownie mają „swoje 5...

„Ważny krok milowy w naszej strategii rozwoju w Chinach”

Audi made in China

Nowa fabryka w Chinach będzie produkować Audi A3 od 2013 roku...

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady