Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

2011-10-04 00:00:00

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

EMAPI to autorska technologia łódzkiej Spółki Emapa, ułatwiająca umieszczenie i oprogramowanie interaktywnej mapy na własnej stronie internetowej lub w wewnętrznej sieci firmowej (Intranet) oraz tworzenie własnych serwisów mapowych. W oparciu o technologię powstał ogólnodostępny serwis mapowy http://mapa.etransport.pl, umożliwiający płynne wyszukiwanie dowolnego adresu czy punktu POI, jak choćby ulubiona stacja benzynowa czy restauracja. Serwis mapowy jest nowym, stałym atrybutem największego w Polsce portalu branży TSL, etransport.pl.

Podstawą działania zakładki jest najdokładniejsza mapa Polski, zawierająca ponad 680 tys. km dróg, szczegółowe plany ponad 5400 miejscowości oraz bazę prawie 220 tys. Punktów Użyteczności Publicznej. Mapa Polski Spółki Emapa to także precyzyjne obrysy budynków wraz ze szczegółową numeracją punktową umożliwiające szybką orientację w terenie, ułatwiając tym samym odnalezienie się w nieznanej lokalizacji.

Oprócz zakładki Szukaj panel mapy zawiera opcję Oblicz trasę. Dzięki temu serwis pozwala szybko i bezbłędnie wyznaczyć optymalną trasę dojazdu do obranego celu podróży z możliwością wyboru między połączeniem najszybszym, najtańszym i najkrótszym. Mechanizm wyszukiwania w wersji podstawowej dotyczy 3 grup uczestników ruchu drogowego: pojazdu osobowego, korzystających z komunikacji miejskiej oraz pieszego.

Aby wyznaczyć optymalną trasę podróżując autobusem, tramwajem czy metrem wystarczy wybrać zakładkę Jadę środkami komunikacji publicznej i zaznaczyć na mapie lub wpisać w panel wyszukiwania punkt startowy i docelowy podróży. Aplikacja jest na tyle zaawansowana, iż pozwala ustalić dodatkowe parametry, z uwzględnieniem których wytyczona zostanie trasa. Istnieje możliwość wybrania opcji domyślnej, czyli najbardziej optymalnego połączenia sugerowanego przez system, opcji wygodnej zawierającej jak najmniej przejść pieszych czy szybkiej gwarantującej najszybsze dotarcie do celu. Dla osób chcących uniknąć zbędnych przesiadek sugerowana jest trasa bezpośrednia.

W wersji komercyjnej, po uzyskaniu hasła i zalogowania do systemu, możliwe jest także trasowanie dla pojazdów ciężarowych. Po zalogowaniu się Użytkownik zyskuje dostęp do algorytmu umożliwiającego wyznaczanie precyzyjnych tras, w oparciu o kompletną bazę utrudnień dla pojazdu ciężarowego oraz 10 dodatkowych punktów pośrednich. Wersja serwisu dla transportu ciężarowego umożliwia szczegółową kalkulację kompleksowych kosztów przejazdu daną trasą wraz z uwzględnieniem opłat związanych z wprowadzonym w lipcu 2011 systemem e-myta.

Dodatkowym uatrakcyjnieniem nowej mapy on-line jest baza charakterystycznych budowli opracowanych w technologii 3D, znajdujących się na terenie największych polskich miast. Wizualizacje z dużą dokładnością odwzorowują rzeczywiste obiekty ułatwiając tym samym orientację w terenie i uprzyjemniając pracę z mapą.


Komentarze i opinie

Najnowsza wersja AutoPilota na dzień 19 maja 2011

Program AutoPilot do zarządzania flotą transportową

Najnowsza, ulepszona wersja programu AutoPilot do nawigacji...

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości