Emocjonujący wyścig w stolicy Lubelszczyzny

2011-08-12 00:00:00

Kartingowy tor w Lublinie był areną przedostatniego spotkania kandydatów do zdobycia miejsc w finałowej rozgrywce Kia Lotos Race 2011.

Wszyscy uczestnicy emocjonującego wyścigu

Wszyscy uczestnicy emocjonującego wyścigu

Walka na torze była niezwykle emocjonująca

Walka na torze była niezwykle emocjonująca

przedostatnie spotkanie kandydatów do zdobycia miejsc w finałowej rozgrywce Kia Lotos Race

przedostatnie spotkanie kandydatów do zdobycia miejsc w finałowej rozgrywce Kia Lotos Race

Niemal 40 zawodników przybyło do stolicy Lubelszczyzny, by na najdłuższym w tym konkursie torze, stanąć w szranki i sprawdzić swe umiejętności w konfrontacji z rywalami w wyścigu o pucharową Kię Picanto.

Mimo że większość kraju przykryta była gęstą warstwą chmur i obficie zlewana strugami deszczu, to sobotni poranek choć wyjątkowo chłodny, to jednak zwiastował suchą nawierzchnię obiektu przy ul. Zemborzyckiej. Ci którzy liczyli na wyścig po mokrym asfalcie jednak się rozczarowali i o wynikach decydowały jedynie umiejętności i szybkość danego zawodnika.

Jak zwykle uczestnicy tej eliminacyjnej rundy musieli zaliczyć zapoznanie z obiektem, sesję czasową, po której w grze pozostawało 32 najszybszych i cztery wyścigi przedfinałowe wyłaniające ośmiu najszybszych i najlepszych. Ta finałowa paczka pomiędzy sobą miała rozdać karty i zadecydować o tym, kto w sierpniu na 10 dni zawita do Rallylandu, by pod okiem instruktorów i Tomasza Kuchara próbować zdobyć samochód wyścigowy.

Tym razem na starcie zebrało się grono reprezentujące tory kartingowe w Białymstoku, Lublinie i Warszawie, oraz dwóch reprezentantów Tarnowa. To obiekty na których w poprzedniej rundzie konkursu zawodnicy uzyskiwali swoje najlepsze czasy, kwalifikujące ich do obecnych eliminacji.

Do finałowego biegu stanęli przedstawiciele wszystkich tych torów, ale jedynie trzech z nich mogło zdobyć wejściówkę do Rallylandu.

Kończący lubelskie zmagania wyścig jak zwykle dostarczył solidnej dawki emocji i przeżyć zawodnikom oraz kibicom. Od startu do mety po miejsca na podium mógł praktycznie sięgnąć każdy z jadącej w zwartym szyku grupy siedmiu kierowców. Widać było, że o niebagatelną stawkę rywalizują solidnie przygotowani kartingowcy. Każdy z nich miał na uwadze czujne oko sędziów (tym razem tylko jeden z uczestników tego biegu otrzymał ostrzeżenie) i cel jaki stał przed nim.

Walka na torze była niezwykle czysta a zarazem emocjonująca

Uwagę od pierwszego do ostatniego okrążenia zwracał lublinianin Adrian Czuchaj, systematycznie przebijający się z ostatniego miejsca na szczyt stawki. Ten były zawodnik klasy Easykart (zgodnie z regulaminem KLR 2011 niestartujący w zawodach PZM od 2009 r.) wykorzystał atut doświadczenia i swoje umiejętności, by wspiąć się na drugi stopień podium. Tuż za nim metę przekroczył łomżanin Rafał Kozikowski, a najwyższy stopień podium zajął perfekcyjnie jadący Antoni Niemczynowicz z Warszawy.

„Zwycięstwo smakuje cudownie”, cieszył się Niemczynowicz. „Super wyścig, bardzo fajna impreza i świetna zabawa na otwartym torze. To zupełnie inne emocje niż na halowych obiektach. Biorę udział w amatorskich zawodach właśnie w hali i myślę, że tu pomogło mi to w kwestii bronienia się przed atakami konkurentów. Ale otwarty tor jest jednak dużo bardziej wymagający i trudny. Ale udało się. Teraz liczę na świetną zabawę w Rallylandzie”.

Ze swego wyniku zadowolony był także Adrian Czuchaj. „Bardzo podobał mi się wyścig. W którymś momencie wylądowałem już na ostatnim miejscu, troszkę się spiąłem i zacząłem wyprzedzać, później dostałem ostrzeżenie, co naturalnie ostudziło mój zapał. Wolałem do mety dojechać jako drugi niż dostać czarną flagę. Mam doświadczenie z profesjonalnego kartingu, ale przyznaję, że tu poziom zawodników jest zaskakujący. Jest kilku bardzo mocnych kierowców, wózki oczywiście są nieco wolniejsze, ale zabawa wcale nie mniejsza”.

Optymistycznie w przyszłość spogląda też Rafał Kozikowski. „To bardzo miłe wrażenie”, mówił na mecie. „Fajna impreza, chociaż o wynik tak do końca łatwo nie było. Udało mi się zaraz po starcie awansować z piątego miejsca na drugie, później zostałem nieco przyblokowany i znów musiałem się skupić na zdobywaniu kolejnych miejsc. W ostateczności zająłem trzecią pozycję. Jestem zadowolony bo teraz przed nami Rallyland. Nigdy nie jeździłem takim wyczynowym samochodem, ale myślę, że sobie poradzę”.

Areną ostatniego starcia przed finałem Kia Lotos Race 2011 będzie podwarszawski tor Kart Arena, na którym poznamy trójkę uczestników decydującego starcia o wyścigową Kia Picanto Race.

Komentarze i opinie

RMF Caroline Team nawiązał we wrześniu 2011 roku współpracę z Grupą LOTOS S.A

Adam Małysz jeździ z LOTOSEM

RMF Caroline Team nawiązał we wrześniu 2011 roku współpracę...

IZA I ADAM MAŁYSZOWIE ORAZ INNE GWIAZDY W MITSUBISHI PAJERO

Adam Małysz ściga się z ...żoną!

Adam Małysz wraz ze swym pilotem Rafałem Martonem weźmie...

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady