Rajd Dolnośląski - ostatni sprawdzian przed Rajdem Polski

2011-09-05 00:00:00

Rajd Dolnośląski był piątą w tym roku eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2011. Na jego starcie stanęło ponad 30 załóg, z czego jedynie trzy zasiadły w rajdówkach spod znaku „Trzech Diamentów”

Dzielny weteran tomasz kuchar w lancerze evolution v

Dzielny weteran tomasz kuchar w lancerze evolution v

W klasie HR-P tradycyjnie już oglądać mogliśmy Tomasza Kuchara z Danielem Dymurskim, w grupie N powrócił na trasy rodzinny duet braci Bębenek, a w kategorii Open wystartowali Andrzej Lipski z Magdaleną Lukas.

Rajd Dolnośląski to kultowe dla polskich rajdów asfaltowe odcinki specjalne, pośród których jest słynna „Spalona”, czy spektakularny prolog na ulicach Kłodzka.

Od początku rajdu załoga Kuchar/Dymurski startująca w tym sezonie wiekowym, ale dziarskim Mitsubishi Lancerem Evolution V nawiązywała bezpośrednią rywalizację z najnowszymi rajdówkami klasy R4. W tej kategorii natomiast walczyli Michał i Grzegorz Bębenkowie, zasiadający w Mitsubishi Lancerze Evolution X.

Pierwszy dzień bracia z Bochni zakończyli na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej z nadzieją na poprawę swojej lokaty drugiego dnia imprezy. Kłopoty prześladowały Tomasza Kuchara, który stracił sporo po przebiciu opony na jednym z odcinków, a dodatkowo sytuację załogi Evo V pogarszały problemy z jednostką napędową. Andrzej Lipski podróżujący swoim tempem plasował się na drugiej pozycji w klasie Open.

Drugi dzień Rajdu Dolnośląskiego nie okazał się jednak łaskawy dla osady Mitsubishi Lancera Evo X. Przebita opona już na pierwszym OS-ie dnia oznaczała sporą stratę czasową. Na kolejnym odcinku znów nie wytrzymała opona i załoga Bębenków zmuszona była wycofać się z rajdu, bo nie miała już do dyspozycji żadnego „zapasu”.

Nie lepiej wiodło się Kucharowi i Dymurskiemu, którzy także byli ofiarami uszkodzonych kół. Utrzymywali się jednak na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej imprezy. Na ostatnim odcinku rajdu postanowili zaatakować i uzyskali drugi czas próby, jednak wcześniejsze straty czasowe nie pozwoliły na awans. Mimo kłopotów technicznych znaleźli się na mecie rajdu.

Teraz przed załogami uczestniczącymi w RSMP 2011 przygotowania do najważniejszego, szutrowego rajdu w naszym kraju, czyli Rajdu Polski, będącego również eliminacją cyklu Mistrzostw Europy. Impreza w Mikołajkach rozpocznie się 23 września i z pewnością nie zabraknie na niej samochodów spod znaku Mitsubishi.

Komentarze i opinie

Volkswagen Scirocco R-Cup na Brands Hatch

Brands Hatch - najkrótszy i najszybszy tor w Scirocco R-Cup

Powrót legend Formuły 1, liczne sławne osobistości...

Volkswagen Race Touareg 3 w akcji

Carlos Sainz powiększa przewagę w Dakarze

Drugi etap i drugie zwycięstwo: Carlosowi Sainz i Lucasowi...

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady