Rajd Koszyc zakończony! Pierwsze nieoficjalne wyniki

2011-10-18 00:00:00

W miniony weekend odbyła się ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2011 – Rajd Koszyc.

Peugeot Mistrzem Polski w Klasyfikacji Zespołów Producenckich w sezonie 2011

Peugeot Mistrzem Polski w Klasyfikacji Zespołów Producenckich w sezonie 2011

ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2011 – Rajd Koszyc

ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2011 – Rajd Koszyc

Załogi Peugeot Sport Polska Rally Team – Bryan Bouffier / Xavier Panseri oraz Grzegorz Grzyb z Danielem Siatkowskim – rywalizowały tam ze zmiennym szczęściem, kończąc pierwszy dzień na podium, a drugiego, po uszkodzeniu opon, spadając na dalsze miejsca w klasyfikacji. Bryan Bouffier zdobył tytuł Wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej.

Ostatnia eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2011 - Rajd Koszyc - rozegrana została w drugim co do wielkości mieście Słowacji i była jednocześnie rundą mistrzostw tego kraju. Rajd rozpoczął się fantastycznie dla załóg reprezentujących barwy Peugeot Sport Polska Rally Team. W piątek Bryan Bouffier z Xavierem Panseri zdeklasowali rywali - wygrywając 5 z 6 odcinków specjalnych wypracowali niemal minutową przewagę nad kolejną załogą. Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski wymieniali się kilkukrotnie na pozycji wicelidera z załogą Michał Sołowow / Maciej Baran, ostatecznie zajmując na koniec dnia trzecie miejsce z minimalną stratą 2,7 s.

Na sobotę zaplanowane były cztery odcinki specjalne, w tym przejeżdżana dwukrotnie najdłuższa próba rajdu - 24 kilometrowa „Opina”. Niestety to właśnie na niej obie załogi Peugeot Sport Polska uderzyły w kamień leżący na jednym z zakrętów i w wyniku uszkodzeń kół i zawieszenia straciły po około 7 minut. Po wizycie na strefie serwisowej, gdzie udało się naprawić zniszczenia, zostały już tylko dwa odcinki, na których co prawda udało się odrobić nieco czasu, jednak pozwoliło to Bryanowi na awans jedynie na 6., a Grzegorzowi Grzybowi na 8. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Znaczne przetasowanie w wynikach (los zawodników Peugeot podzieliło w tym samym miejscu jeszcze kilka innych załóg) skończyło się zdobyciem przez załogę Bouffier / Panseri tytułu Wicemistrzów Polski (do pierwszego miejsca stracili zaledwie 5,5 punktu), a Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski znaleźli się na piątym miejscu w wynikach sezonu RSMP, zdobywając także tytuł Wicemistrzów Słowacji. Zdobyte w ciągu całego roku przez obie załogi punkty zaowocowały kolejnym, piątym z rzędu, tytułem Mistrza Polski dla Peugeot w klasyfikacji producentów!

Grzegorz Grzyb: „Jesteśmy bardzo rozczarowani, bo do rajdu byliśmy bardzo dobrze przygotowani, auto spisywało się doskonale. Warunki były bardzo trudne, pogoda zmienna: słońce, deszcz i błoto, dlatego trudno było o właściwe ustawienia samochodu. Pod tym względem mieliśmy dużo szczęścia - wybór za każdym razem okazywał się trafny. Walczyliśmy do końca. Przykre, ale widocznie tak miało być. W dobrych nastrojach czekamy na przyszły sezon”.

Dorota Pajączkowska, PR Manager Peugeot Polska: „Nie ukrywam, że po bardzo udanym pierwszym etapie rajdu liczyliśmy na znacznie lepszy wynik na mecie. Niestety pech na pierwszym sobotnim odcinku kosztował obie nasze załogi bardzo dużo. Cóż, taki jest sport. Najważniejsze, że w tych wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych walka na trasie była emocjonująca i z pewnością dostarczyła kibicom wiele niezapomnianych wrażeń. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa Peugeot w klasyfikacji producentów, a Mistrzom Polski gratulujemy zwycięstwa w sezonie 2011.”

Wyniki 37. Rajdu Koszyc:

1. Michał Sołowow / Maciej Baran (Ford Fiesta Super 2000) 1:27:01,7 s

2. Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran (Subaru Impreza TMR) +2:24,1

3. Wojciech Chuchała / Kamil Heller (Subaru Impreza STi) +2:46,8

4. Michał Bębenek / Maciej Wilk (Mitsubishi Lancer Evo IX) +3:14,0

5. Jan Chmielewski / Grzegorz Dachowski (Citroën DS3) +6:38,3

6. Bryan Bouffier / Xavier Panseri (Peugeot 207 Super 2000) +6:40,7

7. Ariel Piotrowski / Ireneusz Pleskot (Citroën C2 R2) +7:20,5

8. Grzegorz Grzyb / Daniel Siatkowski (Peugeot 207 Super 2000) +7:21,8

Nieoficjalne wyniki Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2011:

(Punkty z 6 najlepszych eliminacji – zgodnie z art. 18.3 Regulaminu RSMP 2011. Wyniki pozostają tymczasowe do czasu decyzji Komisji technicznej FIA w sprawie protestu złożonego na zwycięzców Rajdu Polski)

1. Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran (Subaru Impreza TMR10) 195

2. Bryan Bouffier / Xavier Panseri (Peugeot 207 Super 2000) 189,5

3. Michał Sołowow / Maciej Baran (Ford Fiesta Super 2000) 183

4. Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo IX) 129

5. Grzegorz Grzyb / Daniel Siatkowski (Peugeot 207 Super 2000) 121

6. Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski (Mitsubishi Lancer Evo V) 117,5

7. Wojciech Chuchała / Kamil Heller (Subaru Impreza STi) 83

8. Jan Chmielewski / Grzegorz Dachowski (Citroën DS3) 42,5

Komentarze i opinie

Volkswagen Scirocco R-Cup na Brands Hatch

Brands Hatch - najkrótszy i najszybszy tor w Scirocco R-Cup

Powrót legend Formuły 1, liczne sławne osobistości...

Volkswagen Race Touareg 3 w akcji

Carlos Sainz powiększa przewagę w Dakarze

Drugi etap i drugie zwycięstwo: Carlosowi Sainz i Lucasowi...

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady