Tegoroczny rajd w Rzeszowie pod znakiem upału

2011-08-08 00:00:00

Tegoroczny Rajd Rzeszowski nosił numer 20 i przy upalnej pogodzie obchodził swoje święto wraz z rajdowcami.

Rajd Rzeszowski - czysta rywalizacja i piękno wyścigu

Rajd Rzeszowski - czysta rywalizacja i piękno wyścigu

V runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski była także rundą Rajdowego Pucharu Polski, eliminacją międzynarodowej rywalizacji w ramach CEZ FIA Rally Trophy, oraz po sąsiedzku gościła V eliminację rajdowych mistrzostw Słowacji.

Najszybszą załogą w rajdówce Mitsubishi podczas obu dni rajdu okazali się Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim, podróżujący Lancerem Evolution V, klasyfikowanym w grupie HR-P. Mimo wiekowości swojego „dziadka” jak żartobliwie załoga nazywa swój samochód, wystarczyło mu ikry, by być najszybszym autem spoza trójki Super2000, jaka zajęła podium klasyfikacji generalnej rzeszowskiej imprezy.

Pierwszego dnia rajdu w pierwszej 10 RSMP klasyfikowali się również jadący Mitsubishi Lancerami, ale nowszej, X generacji – Michał Bębenek z Maciejem Wilkiem (7 pozycja) i Radosław Typa z Jakubem Gerberem (7 miejsce).

Na starcie dopisała obsada, a goście z południa przyprowadzili sporo mocnych samochodów. Nie zawiódł m.in. Jaroslav Melicharek, który ponownie na nasze asfaltowe OS-y zawitał z Mitsubishi Lancerem WRC 05. Niestety kłopoty pierwszego dnia pozbawiły go szansy na odegranie poważniejszej roli w rajdzie, ale na otarcie łez zapisał sobie na koncie wygraną na ostatnim odcinku specjalnym rajdu.

Drugiego dnia rajdu o jedno oczko swoją pozycję poprawili Bębenek z Wilkiem, i w ostateczności zostali sklasyfikowani na tej samej pozycji.

Na liście startowej pierwszego dnia aż 9 załóg było odnotowanych w Mitsubishi Lancerach Evolution różnych generacji oraz klas. Spośród krajowych ekip w rajdówkach „Trzech Diamentów” zasiedli Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim, Michał Bębenek z zastępującym na razie jego brata Grzegorza na fotelu pilota, Maciejem Wilkiem, Radosław Typa debiutujący z Jakubem Gerberem na prawym fotelu, Zbigniew Maliśnki z Kacprem Pietrusińskim oraz Andrzej Lipski z Magdaleną Lukas.

Stawkę uzupełnili goście z zagranicy – Jarosław Melicharek pilotowany przez Richarda Lasevica, Jaroslav Orsak i Jaroslav Novak, Tomas Ondrej i Adam Gomori, oraz koszycka ekipa Peter Lorencik i Kamil Rusnacik. Na mecie, choć czasami przy pomocy systemu SupeRally, znalazły się wszystkie Lancery.

W tegorocznej klasyfikacji RSMP, spośród kierowców rajdowych Lancerów najwyżej plasuje się Tomasz Kuchar, który zajmuje w tej chwili czwartą pozycję. Tuż za nim sklasyfikowany jest Michał Bębenek a 7 miejsce zajmuje Leszek Kuzaj ze swoim Evo X, który jednak nie pojawił się w Rzeszowie.

Kolejną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie ruszający 23 września Rajd Polski, będący jednocześnie rundą Rajdowych Mistrzostw Europy.

Komentarze i opinie

Volkswagen Scirocco R-Cup na Brands Hatch

Brands Hatch - najkrótszy i najszybszy tor w Scirocco R-Cup

Powrót legend Formuły 1, liczne sławne osobistości...

Volkswagen Race Touareg 3 w akcji

Carlos Sainz powiększa przewagę w Dakarze

Drugi etap i drugie zwycięstwo: Carlosowi Sainz i Lucasowi...

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady