Mechanizm SIT System dostępny już w Polsce

2011-12-14 13:57:36

SIT System® (Secure Individual Transport System) to innowacyjny mechanizm zabezpieczający pasażera podczas jazdy motocyklem lub skuterem. Dostępny jest w 2 wersjach : pasa PAN-BELT i szelek SPYDER-BELT

Szelki SPYDER-BELT

Szelki SPYDER-BELT

VEECTOR zwiększa bezpieczeństwo jazdy pojazdami jednośladowymi

VEECTOR zwiększa bezpieczeństwo jazdy pojazdami jednośladowymi

Skuteczny i łatwy w użyciu, wykorzystuje ciężar prowadzącego pojazd do przytrzymywania pasażera. Pasażer nie musi się już obawiać przyspieszeń, zakrętów czy nawet uśnięcia, a ryzyko upadku jest znacznie ograniczone.

Firma VEECTOR, która opatentowała ten projekt cieszący się już dużym powodzeniem we Francji, poszukuje obecnie dystrybutorów w innych krajach europejskich.

SIT System® składa się z elastycznej antypoślizgowej podkładki, którą kładzie się na siedzeniu prowadzącego pojazd, połączonej z solidnym paskiem przeznaczonym do przytrzymywania pasażera. Jego z kolei utrzymuje w miejscu ciężar kierowcy siedzącego na podkładce. Jest to wystarczające mocowanie ze względu na różnicę ciężaru ciała obydwu osób. Oprócz eliminowania ryzyka upadku, system ten ogranicza skutek wpływu ciężaru ciała pasażera podczas jazdy na zakrętach. Rozwiązanie to, idealne dla dzieci od 5 lat, nadaje się również dla dorosłych. W razie wypadku, pasażer odzyskuje swobodę ruchu, ponieważ nie jest przytwierdzony ani do kierowcy ani do pojazdu.

Mocowany wokół talii pasażera, regulowany pas PAN-BELT doskonale nadaje się do jazdy po mieście pojazdami o średniej pojemności silnika. Jego « sportowa » wersja, o nazwie SPYDER-BELT wyposażona jest w regulowane szelki zamiast pasa przytrzymującego. Zabezpiecza ona pasażerów przy sportowej jeździe, na długich dystansach i podczas jazdy pojazdami o dużej mocy dzięki zoptymalizowanemu mocowaniu wokół klatki piersiowej, zapewniając dzięki temu większy komfort, zwłaszcza osobom dorosłym. Te dwa mechanizmy nie wymagają żadnego przytwierdzania, a na ich zamocowanie potrzeba niespełna minuty. Ze względu na niewielkie rozmiary, można je chować pod siodełkiem lub do torby. Innymi słowy, w prosty sposób rozwiązują one problemy związane z bezpieczeństwem pasażera przewożonego pojazdem jednośladowym.

Firma VEECTOR, specjalizująca się w akcesoriach do motocykli i skuterów, oferuje pomysłowe artykuły, dostosowane do potrzeb użytkowników i łatwe w użyciu. Oprócz sprzętu wywodzącego się z SIT Systemu®, w przygotowaniu do seryjnej produkcji znajdują się inne innowacyjne produkty. Wśród nich znalazły się na przykład zdejmowane samozaciskowe strzemiona, specjalnie skonstruowane w celu rozwiązania problemu sięgania przez dzieci do podnóżków na niektórych motocyklach i skuterach.

Komentarze i opinie

Elektryczne MITSUBISHI we flocie BANKU OCHRONY ŚRODOWISKA

Ekologicznie i bezpiecznie- Mitsubishi i-MiEV w Polsce

Dziś w Warszawie odbyła się uroczystość przekazania kluczyków do...

MITSUBISHI MOTORS publikuje raport

Mitsubishi wydała raport za 2011 rok

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ogłosiła fakt publikacji Raportu...

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady