Noworoczne nagrody dla marki Jeep®

2012-01-19 10:22:13

Minęły zaledwie dwa tygodnie nowego roku 2012, a marka Jeep i jej dwa najsłynniejsze modele - Grand Cherokee i Wrangler zdobyły już 10 nowych nagród i wyróżnień.

Hit sprzedażowy modeli Wrangler i Grand Cherokee.

Hit sprzedażowy modeli Wrangler i Grand Cherokee.

Zbiega się to w czasie z 44-procentowym zwiększeniem ogólnej sprzedaży pojazdów Jeep w Stanach Zjednoczonych oraz 41-procentowym wzrostem w skali globalnej. Równie imponujący wzrost sprzedaży marka Jeep zanotowała na rynku polskim. W 2011 r. sprzedaż marki wzrosła o ponad 39%.

„Rok 2011 był pierwszym pełnym rokiem sprzedaży nowego Grand Cherokee, odświeżonego Liberty i Patriota oraz promocji restylizowanego Compassa i bardziej ekonomicznego Wranglera” - powiedział Mike Manley, prezes i CEO marki Jeep w Chrysler Group LLC - „Wygląda na to, że klientela doskonale przyjmuje nową, zmodernizowaną gamę Jeep′a, podobnie zresztą jak liderzy opinii publicznej w branży - sądząc z liczby nagród i wyróżnień przyznanych nam w zeszłym, a także już w bieżącym roku.”

„Nagrody, które otrzymaliśmy od mediów oraz instytucji branżowych świadczą o prawdziwym uznaniu dla marki Jeep i pojazdów noszących jej logo. Pragnę podkreślić, iż każde z tych wyróżnień doceniamy w pełnej rozciągłości, lecz najważniejszym wyrazem publicznego uznania, tak naprawdę, jest podpis Klienta na zamówieniu.” - mówił dalej Mike Manley - „Czujemy się fantastycznie jako marka, która cieszy się największym wzrostem lojalności konsumenckiej i dziękuję wszystkim Nabywcom Jeep′a za Ich decyzje zakupowe.”

W 2012 roku Jeep® otrzymał następujące nagrody i wyróżnienia:

  • Autobytel.com - SUV roku 2012: Jeep® Wrangler
  • Overland Journal - SUV 2011 Ameryki Północnej: Jeep® Wrangler
  • US News & World Report - Najlepszy Samochód za Swoją Cenę w Kategorii Off-Road SUV: Jeep® Wrangler
  • Cars.com - Play Car of the Year (kategoria Off-Roaders and Sun Lovers): Jeep® Wrangler
  • The Fast Lane Car′s (TFLCars.com) - Top 10 The Fast Lane 2012 w kategorii samochodów o największej frajdzie z jazdy: Jeep® Grand Cherokee SRT8
  • Vehix New Car Buying Guide 2012 - godny polecenia kabriolet w cenie poniżej 40.000$: Jeep® Wrangler
  • Vehix New Car Buying Guide 2012 - godny polecenia SUV w cenie poniżej 30.000$: Jeep® Wrangler
  • Vehix New Car Buying Guide 2012 - godny polecenia SUV w cenie poniżej 30.000$: Jeep® Grand Cherokee
  • Consumer Guide - rekomendacja zakupowa: Jeep® Grand Cherokee
  • Nagroda lojalnościowa Polk Automotive Loyalty Award dla Marki o Największym Wzroście Lojalności Konsumenckiej: Jeep®

Jeep Wrangler

Jeep Wrangler - ikona marki i jeden z najsprawniejszy pojazdów terenowych na świecie staje się jeszcze doskonalszy zarówno na szosie, jak i w terenie. Jego nowe serce - bardziej ekonomiczna i mocniejsza benzynowa jednostka napędowa V-6 o pojemności 3,6 litra oraz pięciostopniowa automatyczna skrzynia przekładniowa pochodzi w prostej linii z obsypanego nagrodami Jeep′a Grand Cherokee.

Skonstruowany przez Chrysler Group, 3,6-litrowy silnik V-6 Pentastar, laureat prestiżowej amerykańskiej nagrody „Ward′s 10 Best Engines”, rozwija moc 285 KM (209 kW) i moment obrotowy 353 Nm. Napędzany nim Jeep Wrangler zużywa około 11,2 l/100 km w cyklu pozamiejskim. W porównaniu z poprzednim silnikiem V-6 o pojemności 3,8 litra oznacza to wzrost mocy o 40, a momentu obrotowego o 10 procent.

Marka Jeep konsekwentnie doskonali szeroko uznaną formułę Wranglera, łącząc legendarną wytrzymałość terenową z bogatszym wystrojem wnętrza o miękkich w dotyku materiałach, funkcjonalnością, komfortem jazdy i ekskluzywnym wyglądem, który nadaje lakierowany w kolorze nadwozia dach typu hard-top dostępny w modelu Sahara.

Jeep Wrangler otrzymał ostatnio dwa liczące się wyróżnienia od wiodących publikacji dla entuzjastów off-roadu: „Four Wheeler of the Year” magazynu Four Wheeler oraz „4x4 of the Year” magazynu Petersen′s 4-Wheel & Off-Road.

Jeep Grand Cherokee 2012

Nowy Jeep Grand Cherokee MY 2011 zdobył dotąd ponad 30 nagród i wyróżnień, stając się już najczęściej nagradzanym SUVem w historii. Grand Cherokee wyróżnia się doskonałą charakterystyką jazdy szosowej zachowując - dzięki dwustopniowej skrzynce rozdzielczej - legendarne własności terenowe, lecz także niezrównaną siłę pociągową niezbędną do holowania przyczepy na drodze. Odznacza się także zmniejszonym zużyciem paliwa (10,2 l/100km), zasięgiem wydłużonym do ponad 880 km oraz wysokim komfortem i znakomitymi własnościami jezdnymi. Do jego zalet należą także - światowej klasy wystrój kabiny pasażerskiej, 45 systemów bezpieczeństwa oraz najbardziej zaawansowane technologicznie wyposażenie funkcjonalno-komfortowe. Istotne znaczenie dla wiodących w klasie właściwości terenowych Grand Cherokee ma kombinacja zawieszenia pneumatycznego Quadra LiftTM z systemem zarządzania trakcją Selec-TerrainTM, pozwalająca wybierać optymalną charakterystykę napędu w dowolnych warunkach terenowych.

Do wyboru nabywców samochodu Jeep Grand Cherokee MY 2012 są dwa systemy napędu 4x4 oraz jednostki napędowe V-6 albo V-8 (wysokoprężne lub benzynowe).

Marka Jeep

Dumny ze swego legendarnego, ponad 70-letniego dziedzictwa Jeep®, jest marką autentycznych pojazdów terenowych o wiodących w swej klasie właściwościach trakcyjnych, standardzie wykonania i wszechstronności zastosowań, adresowaną do Ludzi poszukujących na szlaku swych podróży niezwykłych przeżyć w czasie jazdy samochodem. Filozofią marki Jeep jest także, dzięki szerokiej gamie pojazdów gwarantujących poczucie bezpieczeństwa i zaufanie w każdej sytuacji i warunkach na drodze, ciągłe zaproszenie do korzystania z pełni życia.

Aktualna oferta modelowa marki Jeep obejmuje pojazdy Jeep Compass, Grand Cherokee, Patriot, Wrangler i Wrangler Unlimited. Wszystkie modele dostępne są w wersjach dla ruchu prawo- i lewostronnego, napędzane są silnikami zarówno benzynowymi, jak i Diesla. Sprzedaż i obsługę techniczną swoich pojazdów Chrysler Group LLC prowadzi w 120 krajach całego świata.


Komentarze i opinie

Alfa Romeo podbija rynek

Alfa Romeo podbija rynek

Alfa Romeo na wysokich obrotach! Kultowa marka w ciągu pięciu pierwszych...

Uma Thurman i Alfa Romeo Giulietta – nowa odsłona reklamy promującej kredyt 5 lat 0%.

Alfa Romeo w pięknej odsłonie

Fani pięknych kobiet i pięknych samochodów ponownie mają „swoje 5...

Nowości z branży motoryzacyjnej

Pięciodrzwiowy up! wchodzi na salony

Volkswagen up!

2012-01-24 00:00:00

Volkswagen up! ma przed sobą wielką przyszłość. W Niemczech w statystyce rejestracji nowych samochodów, to trzydrzwiowe auto miejskie, od razu po premierze zajęło pierwsze miejsce w swojej klasie. Dziś Volkswagen prezentuje pięciodrzwiową wersję up!.

Najwyższa w historii sprzedaż Volkswagenów

Koncern Volkswagen odnotował najwyższą w historii sprzedaż samochodów

2012-01-19 00:00:00

W 2011 roku koncern Volkswagen poprawił wyniki sprzedaży z poprzedniego roku i po raz pierwszy sprzedał w ciągu dwunastu miesięcy ponad osiem milionów samochodów.

Kia odkryła rąbek tajemnicy!

Nowa Kia cee’d – pierwsze zdjęcie

2012-01-16 09:14:55

Firma Kia Motors Corporation opublikowała dziś pierwsze zdjęcie całkowicie nowego cee’da, który swoją światową premierę będzie miał w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie.

Sporty zimowe i funkcjonalność – Audi Q3 Vail

Audi Q3 Vail

2012-01-12 10:20:29

Na North American International Auto Show w Detroit Audi zaprezentowało wyjątkowy samochód tematyczny – Audi Q3 Vail o mocy 231 kW (314 KM).

Ceny spadają w Volkswagenie!

Wyprzedaż Volkswagena

2012-01-12 00:00:00

W salonach Volkswagena rozpoczęła się wyprzedaż samochodów wyprodukowanych w 2011 roku, rabaty sięgają nawet 15.000 zł.

wszystkie nowości

Porady motoryzacyjne

Budowa i zasada działania koła dwumasowego

Tak wygląda typowe koło dwumasowe

W konstrukcji współczesnego samochodu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Spróbujmy przyjrzeć się jednemu z nich - kołu dwumasowemu.

Chcesz dotrzeć do celu? Mapa Ci pomoże!

Platforma mapowa dla firm transportowo-logistycznych w Polsce

Najdokładniejsza mapa Polski, ponad 70 tys. miejscowości, prawie 700 tys. km dróg, ponad 2mln punktów adresowych, a ponadto zaawansowany, mechanizm wyszukiwania od dzisiaj jest nieodłączną składową portalu transportowego etransport.pl.

Czym jest filtr DPF i jakie są konsekwencje jego usunięcia?

Filtr DPF montowany jest za katalizatorem

DPF lub inaczej FAP to filtr cząstek stałych. Jego podwójny skrót pochodzi z tłumaczenia, z języka angielskiego - DPF = diesel particulate filter lub z jezyka francuskiego - FAP = filtre à particules.

Czyszczenie felg aluminiowych

Do czyszczenia felgi najlepiej użyć wody z mydłem

Felgi aluminiowe, choć piękne i efektowne przy pierwszym założeniu, szybko jednak stają się najbrudniejszą częścią samochodu.

Jak dbać o skrzynię automatyczną?

Automatyczna skrzynia biegów różni się od zwykłej konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu

Auta z automatyczną skrzynią biegów są coraz popularniejsze w Polsce. Przesiadając się z manualna na automat warto zadać sobie pytanie o to jak dbać o skrzynię by służyła jak najdłużej i nie narażała nas na wysokie koszty naprawy.

wszystkie porady